Лікування карієсу

Згідно зі статистикою ВООЗ, карієс визнаний найбільш поширеним приводом для звернення до стоматолога. Більше того, саме ця патологія займає перше місце з поширеності серед усіх захворювань людини.

Чому виникає карієс? Причини можуть бути різними. У тому числі: карієсогенні бактерії, недоскональна гігієна порожнини рота, стан пульпи зуба, наявність аномалій прикусу, незбалансоване харчування, спадковість, соматичні захворювання і загальне зниження імунітету. Яка з причин (чи сукупність декількох) в той або інший момент стане карієсогенним чинником, передбачити досить складно. Але підстрахуватися і попередити карієс можна: саме з цією метою стоматологи рекомендують кожному пацієнтові регулярні профілактичні огляди – приблизно 2 рази на рік. Такі огляди дозволяють вчасно відстежувати щонайменші зміни у стані здоров’я зубів і за необхідності проводити адекватне ситуації лікування на ранніх стадіях.

Справа в тому, що початкову стадію карієсу (коли для лікування може бути досить неінвазивних методик) іноді просто неможливо помітити самостійно в домашніх умовах. Лікареві ж для її виявлення буде потрібно всього декілька хвилин. На професійній мові ця стадія називається “Карієс стадії плями”. Для неї характерні гладка емаль, відсутність дискомфорту (больових відчуттів) для пацієнта і ледве видима зміна кольору зубної емалі на невеликій ділянці зуба.

Наступні стадії хвороби, коли ураження твердих тканин зуба вже явне, припускають лікування з обробкою порожнини, що утворилася: розсвердлювання, видалення уражених тканин, купірування запалення, пломбування. У разі фісурного карієсу часто додатково пропонується процедура герметизації фісур, що надалі знижує ризик повторного розвитку хвороби.

Важливо: у кожному конкретному випадку лікар під час огляду і консультації індивідуально визначає метод і тривалість лікування (в один або декілька прийомів) та здійснює підбір анестезії, лікувальної прокладки, пломби.

Сучасні методики, що використовуються в стоматології “Happy LeTa”, дозволяють проводити лікування карієсу ефективно і максимально комфортно для пацієнта.

Контакти

вул. Херсонська, 10А

+38 (099) 164-82-82
+38 (097) 164-82-82

Пн – Сб 8.00 – 19.00
Нд – вихідний