Причини цієї неприємності можуть бути дуже різними.
– Недостатня гігієна ротової порожнини. При поганому очищенні від нальоту і залишків їжі утворюється сприятливий фон для розмноження патогенних мікроорганізмів, які поступово руйнують зуби.
– Неправильний прикус. Якщо зуби змикаються неправильно, вони неодмінно травмуються і з часом починають руйнуватися.
– Не якісно відновлені пломбами або коронками жувальні зуби, коли виникає перевантаження живих зубів.
– Шкідливі звички. Паління, звичка гризти тверді предмети (наприклад, кінчик ручки або олівця), розгризати горіхи і насіння, а також вживання контрастних за температурою страв і напоїв (наприклад, кава з морозивом) нерідко призводять до кришіння зубної емалі.
– Недолік деяких мікроелементів може позначитися на стані зубів, тому при виникненні їх кришіння слід обов’язково переглянути раціон і намагатися частіше вживати кисломолочні продукти, яйця, морську рибу, зелень, бобові.
– Порушення обміну речовин, що призвело до зміни кислотно-лужного балансу в ротовій порожнині (як наслідок, слина гірше справляється з очищенням зубів, а підвищення кислотності може саме по собі провокувати руйнування емалі).
– Один з варіантів порушення обміну речовин (спостерігаються у жінок під час вагітності і менопаузи, у людей із захворюваннями щитовидної залози, підшлункової тощо).
Що робити, якщо кришаться зуби? Звичайно, звернутися до стоматолога. Лікар порадить, як зміцнити зуби, за необхідності проведе терапевтичні процедури (ремінералізацію, фторування), виконає реставрацію зуба або декількох зубів, замінить неякісні пломби і коронки. Також може знадобитися консультація терапевта і/або ендокринолога.