Що атакує зубки малюків?
«Як це можливо: у малюка буквально щойно прорізалися зубки, а вже з’явився карієс”!, – такі здивовані вигуки батьків стоматологи чують, на жаль, нерідко. Як же, дійсно, це можливо?
Найчастіше симптоми “пляшкового карієсу” (а ми навмисно пишемо назву в лапках, оскільки вона не є академічною) проявляються в пришийковій зоні верхніх різців та іклів. Спочатку на зубі виникає крейдоподібна пляма, потім оголяється дентин і вражається пульпа.
Чому виникає “пляшковий карієс”? Головна причина в недостатньому догляді за молочними зубами. Особливо, якщо в раціоні малюка присутні солодкі соки, компоти, каші. А останнє годування перед сном не завершується гігієною ротової порожнини, тобто чищенням зубів. Емаль молочних зубів дуже тоненька, а слина в нічний час не так активно нейтралізує кислоти. Ось і виходить, що після годування (і грудним молоком, у тому числі – адже воно багате вуглеводами) процес руйнування емалі запускається з більшою силою.
Якщо ви помітили щонайменшу візуальну зміну стану емалі молочних зубів, без зволікання покажіть дитину стоматолгу. Залежно від ступеня ураження зуба, доктор підбере адекватний сценарій лікування (ремінералізуюча терапія, озонування зубів, лікування і пломбування зубів).
Будь ласка, не ігноруйте погіршення стану молочних зубів, адже їх здоров’я безпосередньо пов’язане із здоров’ям майбутніх постійних зубів і здоров’ям організму в цілому!
Для профілактики “пляшкового карієсу” молочних зубів необхідно дотримуватися гігієни ротової порожнини дитини (чищення зубів 2 рази в день з першого зуба), вночі не поїти солодкими компотами – пропонувати тільки чисту воду, виключити такі звички дорослих як облизування дитячої соски, ложки щоб уникнути передачі власної патогенної мікрофлори. Нехай дітки ростуть здоровими!